Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 
 
                                                       

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek 24.02.2020

Kawa inka z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, szynką sałatą pomidorem, dżemem, kawa zbożowa, Alergeny (gluten, mleko)

Chałka z masłem, herbata z cytryna, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Żur naturalny, makaron z truskawkami i jogurtem naturalnym, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko)

Wtorek 25.02.2020

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, serem żółtym, jajkiem, ogórkiem, pomidorem, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Ryż z musem jabłkowym, herbata owocowa, Alergeny (mleko)

Rosolnik, filet z kurczaka w sosie koperkowym, ziemniaki z pietruszka, surówka z kapusty białej i marchewki, kompot z czarnej porzeczki, Alergeny (seler, mleko, jaja, gluten)

Środa 26.02.2020

Kawa zbożowa z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, ogórkiem, pomidorem, dżem, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, mleko)

Warzywa świeże, pomidor, ogórek, rzodkiewka, papryka, kalarepa, pieczywo z masłem, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten)

Zupa ziemniaczana, jajko w sosie musztardowym, ziemniaki z pietruszką, brokuł z wody, ogórek kiszony, sok owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko)

Czwartek 27.02.2020

Owsianka na mleku, pieczywo ciemne z masłem, szynką drobiową, pomidorem ogórkiem sałatą, dżem, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, mleko)

Banan, herbatniki, herbata miętowa, Alergeny (jaja)

Zupa grochowa, strogonow, kasza gryczana, kalafior z wody, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko)

Piątek

28.02.2020

Zupa mleczna z makaronem, pieczywo ciemne z masłem, pastą z twarogowa ze szczypiorkiem, dżem, herbata z cytryną, Alergeny (gluten, ryby, mleko)

Jogurty owocowe, chrupki kukurydziane, Alergeny (gluten, mleko)

Zupa kalafiorowa na maśle, kluski ziemniaczane, kapusta kiszona, jabłko, kompot wiśniowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko)

 

 

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz poniżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:35 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:35 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3