Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 

 

 Zasady rozliczania odpisów żywieniowych (wyprowiantowań)

                                                      

Aktualny jadłospis:

 

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

22.03.2021

Zacierka na mleku, pieczywo ciemne z masłem, szynką, sałatą pomidorem, dżemem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Budyń na gęsto z musem owocowym, herbata miętowa, Alergeny (mleko)

Zupa ogórkowa, spaghetti bolones z makaronem, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten, jaja)

Wtorek

23.03.2021

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, jajkiem, wędliną, serem żółtym, sałatą, pomidorem, rzodkiewką ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Bułka mleczna z masłem bawarka, jabłko, Alergeny (gluten, mleko)

Krupnik, klopsiki wieprzowe gotowane w sosie koperkowym, ziemniaki z pietruszką, buraczki, kompot wiśniowy, woda , Alergeny (seler, mleko, gluten)

Środa

24.03.2021

Kawa inka z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, pastą z tuńczyka i ogórka kiszonego, dżem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy)

Koktajl owocowy, pieczywo chrupkie, herbata rumiankowa, Alergeny (gluten, mleko)

Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka, ryż, marchewka z groszkiem, sok owocowy, woda Alergeny (seler, mleko, gluten)

Czwartek

25.03.2021

Zupa mleczna z makaronem, pieczywo ciemne z masłem, serkiem kanapkowym, szynką drobiową, pomidorem, ogórkiem świeżym, sałatą, rzodkiewką, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko)

Sałatka jarzynowa, pieczywo z masłem, Alergeny (gluten, mleko, jaja)

Kapuśniak z kapusty kiszonej, bitki z szynki, kasza gryczana, fasolka szparagowa, kompot z czarnej porzeczki, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Piątek

26.03.2021

Kawa zbożowa z mlekiem, pieczywo ciemne z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, herbata , Alergeny (gluten, mleko , ryby)

 

Happy Birthday cakeBirthday Party
owoce, soki, galaretka

Zupa pomidorowa z ryżem, filety rybne, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej i marchewki, kompot owocowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko, ryby)

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz powyżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:30 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:30 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3