Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

 
 
                                                       

Aktualny jadłospis:

  

 

ŚNIADANIE I

ŚNIADANIE II

OBIAD

Poniedziałek

28-09-2020

Kakao, pieczywo ciemne z masłem, pasztetem drobiowym, ogórkiem kiszonym, dżemem, herbata, Alergeny (gluten, mleko)

Jogurt naturalny z miodem, herbata koperkowa, Alergeny (mleko)

Zupa ziemniaczana, makaron z truskawkami, jogurtem naturalnym, napój owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, gluten)

Wtorek

29-09-2020

Owsianka, na mleku, pieczywo ciemne z masłem, jajkiem, wędliną, sałatą, pomidorem, rzodkiewką ogórkiem świeżym, herbata z cytryną Alergeny (gluten, jaja, mleko)

Kisiel z jabłkiem, herbata rumiankowa

Zupa jarzynowa, strogonow, kasza gryczana, śliwka, sok owocowy, woda, Alergeny (seler, mleko, jaja, gluten)

Środa

30-09-2020

Kawa inka, pieczywo ciemne z masłem, pasta twarogową z rzodkiewką, dżem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, orzechy)

Sałatka jarzynowa, pieczywo z masłem, herbata miętowa, Alergeny (gluten)

Krupnik, rizotto z kurczaka i warzyw, z ryżem, kompot z czarnej porzeczki, woda, Alergeny (seler, mleko)

Czwartek

01-10-2020

Zupa mleczna z makaronem, pieczywo ciemne z masłem, serkiem kanapkowym, szynką pomidorem, ogórkiem świeżym, sałatą, rzodkiewką, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko)

Herbatniki, gruszka, bawarka, Alergeny (gluten, mleko)

Barszcz czerwony z makaronem, pieczeń rzymska, ziemniaki z koperkiem, brokuł z wody, napój cytrynowy z miodem, woda, Alergeny (seler, mleko)

Piątek

02-10-2020

Kawa zbożowa, pieczywo ciemne z masłem, jajecznica ze szczypiorkiem, dżemem, herbata z cytryną Alergeny (gluten, mleko, jaja)

Rogal z masłem, jabłko, herbata z cytryną

Zupa ogórkowa, paluszki rybne, ziemniaki z koperkiem, surówka z kapusty kiszonej i marchewki, kompot owocowy, woda, Alergeny (seler, jaja, gluten, mleko)

     

 POSIŁKI

Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie.

Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu (patrz powyżej).

W czasie posiłków nasi podopieczni mogą jeść ile chcą, ponieważ nie limitujemy posiłków. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, ale nie zmuszają ich do jedzenia. 

Zapewniamy 3 posiłki:

  • śniadanie w godz. 8:30 - 9:10 - kolorowe kanapki z pomidorem, ogórkiem, serem, wędliną, pyszna zupa mleczna, jajka na twardo, kiełbaski oraz na słodko: kanapki z dżemem owocowym, jogurt, mleko, herbata, kakao
  • II śniadanie w godz. 11:30 - 11:55 - kolorowe kanapki z serem, wędliną, sezonowymi warzywami, owoce, ciasto drożdżowe, kisiel lub budyń, jogurt,  placki z jabłkami, sałatki warzywne, chrupki z suszonych owoców, kaszka z sokiem, wyciskane soki.
  • obiad w godz. 13:30 - 14:15 - składa się z dwóch dań: pysznej zupy i równie pysznego drugiego dania mięsnego lub jarskiego, surówki lub gotowanych warzyw,  kompotu ze świeżych lub mrożonych owoców
 
   

 

Aktualności

 

 

 

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3