Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

AKTUALNOŚCI

MISIOLANDIA TV

 
              2020.09.                 Nasi  Mali Reporterzy sparwdzają co słychać u naszych nowych dzielnych przedszkolaków. DAJĄ RADĘ ;-)

 

 

TO JUŻ WRZESIEŃ :-)

 DSC 1592            

2020.09.               Wakacje już za nami, a przed nami nowy rok zabawy, odkrywania, doświadczania i zawierania przyjaźni. Witamy serdecznie wszystkich Przedszkolaków i ich Rodziców, Opiekunów oraz Dziadków. Trzymamy kciuki za naszych nowych odkrywców, dla których właśnie rozpoczyna się nowy etap w ich życiu.

Dyrekcja oraz personel przedszkola życzy dzieciom wyśmienitej zabawy i radości podczas pobytu w MISIOLANDII  :-)  

 

  

PRZERWA TECHNICZNA

 

 wakacje        

2020.08.                 Przyszedł czas na przerwę techniczną, która potrwa od 24.08 do 28.08. Jak co roku MISIOLANDIA zamyka swoje podboje, aby przygotować się na nowy rok. 

W czasie przerwy wszelkie zapytania prosimy kierować na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 31 SIERPNIA w pobiedziałek, pełni energii i wigoru będziemy witać naszych dzielnych przedszkolaków w naszych progach. Serdecznie zapraszamy.  

DO ZOBACZENIA!!! 

 

 

 

 

TO BYŁ BAL... :-)

Bal karnawałowy 2020 Misiolandia Przedszkole anglojęzyczne niepubliczne fordon Bydgoszcz 2   Bal karnawałowy 2020 Misiolandia Przedszkole anglojęzyczne niepubliczne fordon Bydgoszcz 3  Bal karnawałowy 2020 Misiolandia Przedszkole anglojęzyczne niepubliczne fordon Bydgoszcz 1

 

 

100 LAT TEMU NASZE MIASTO POWRÓCIŁO DO POLSKI

 
              2020.01.           Posłuchajcie proszę piosenki wykonanej przez grupę Pszczółek. Piosenka została skomponowana specjalnie z okazji 100-lecia powrotu naszego kochanego miasta Bydgoszczy do Polski.
Słowa Dorota Barczak, muzyka Magdalena Anioł do piosenki "Anioł Stróż".

 

 

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE :-)

Życzenia Świąteczne Bożonarodzeniowe Przedszkole Niepubliczne anglojęzyczne Misiolandia Bydgoszcz Fordon     

 

 

 

KOLĘDOWANIE DLA SENIORÓW

               2019.12.             Nasze przedszkolaki z grupy Pszczółek miały zaszczyt wystąpić w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w czasie Koncertu Kolęd przygotowanym dla Seniorów słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku MCK i Domu Dziennej Opieki Jesień Życia w Bydgoszczy. Występ dla ponad 200 osobowej publiczności był dla naszych performerów kolejnym doświadczeniem. Dzieciaki spisały się na medal! Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

 

 

RELACJA NA ŻYWO!!!

 
                 

2019.11.       Po raz pierwszy udostępniliśmy Rodzicom, Opiekunom, Dziadkom i sympatykom relację naszego wydarzenia na żywo. Każdy mógł z dowolnej lokalizacji aktywnie uczestniczyć :-) A okazja była nie byle jaka, bo juz po raz VIII zebraliśmy się wspólnie by podziwiać talenty taneczne naszych przedszkolaków. MisioDanceMania 2019 bo o niej mowa jak co roku była wyjątkowa :-) Frekwencja, kreatywność, zaangażowanie i dobra zabawa dzieciaków to jej wizytówka! Warto czekać cały rok na jej kolejną odsłonę!!!

Zapraszamy do obejrzenia relacji :-)

 

 

 

 

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ

                2019.11.         Uroczysta Akademia przygotowana przez grupę zerówkową Hipciów, była jedną z zaplanowanych aktywności z okazji obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Przedszkolaki rozpoczęły nasze spotkanie naszym tańcem narodowym, czyli Krakowiakiem! Poczet sztandarowy wprowadził naszą flagę i tak rozpoczęliśmy oficjalną część świętowania. Nasze sześciolatki recytowały dumnie patriotyczne wiersze, odśpiewaliśmy razem hymn Polski, a także wiele innych pieśni i piosenek. Czuło się powagę i doniosłość tej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej uroczystości :-)

 

 

 

NAUCZYCIELE Z ANGLII

 Erasmus plus  przedszkole niepubliczne Misiolandia anglojęzyczne bydgoszcz fordon           

2019.10.         W tym tygodniu gościliśmy nauczycieli z Anglii, szkolących się w ramach europejskiego Programu Erasmus+. Spotkanie miało na celu zapoznanie się z koncepcją, organizacją oraz sposobami pracy w naszym przedszkolu. Nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się o metodach i technikach, które stosujemy w naszej placówce, aby rozwijać wszechstronnie dzieci. Grupa nauczycieli została podzielona na zespoły, które obserwowały zajęcia wspierające różne obszary rozwojowe dzieci. Zajęcia obejmowały swoim zakresem przedmiotowym m.in. STEAM czyli obszar bardzo bliski naszym gościom oraz edukację terenową. Ponadto, pokazaliśmy jak rozwijamy u dzieci umiejętności miękkie oraz twarde m.in.: programowanie, matematyka, przygotowanie do czytania, taniec, umuzykalnienie czy plastykę. Nasi goście mieli okazję również do swobodnych rozmów z naszymi przedszkolakami i nauczycielami. Wśród odwiedzających nas angielskich nauczycieli znalazło się wielu specjalistów od muzyki, języków i kompleksowego wspierania potrzeb rozwojowych dzieci. Nie szczędzili nam pozytywnej informacji zwrotnej :-) 

Nasi goście odwiedzili również placówki z wyższych poziomów edukacji: Szkołę Podstawową nr 43 oraz Liceum Ogólnoksztalcące nr 1 w Bydgoszczy.

Każde ze spotkań tego typu jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dzięki temu możemy w tak zacnym gronie, propagować efekty i osiągnięcia naszej pracy w dziećmi. Dziękujemy !!!

 

 

  

15 dni w 30 SEKUND!!!

             2019.10.             OBSERWUJEMY WZROST KORZENI ROŚLIN

A jak???

Na komputerze została zainstalowana aplikacja utworzona na potrzeby tego projektu. Komputer został podłączony do skanera. Ostatnim elementem jest przezroczysty pojemnik z ziemią przymocowany do skanera (nazwany przekrojem ziemi). Co 30 minut komputer wysyła polecenie wykonania zdjęcia przekroju ziemi do skanera. Zdjęcia są zapisywane i konwertowane przez aplikację. Po upływie ok. 2 tygodni z zapisanych zdjęć utworzyliśmy film. Dzieci oglądając film mają okazję w przyspieszonym tempie zobaczyć proces wzrostu korzeni. Film trwa 30 sekund!
Celem projektu jest przybliżenie dzieciom pojęć z różnych dziedzin nauki tj.:

  • przyrody - etapy wzrostu rośli i warunki potrzebne do jej wzrostu (ziemia, woda, światło)
  • programowanie - pojęcie algorytmu matematycznego wykorzystanego w aplikacji
  • ekologii - powtórne wykorzystanie starego sprzętu komputerowego
  • fizyki - pojęcie abstrakcyjne

Szczególne podziękowania kierujemy do Taty Gai i Huberta za zaangażowanie w realizację projektu :-)

 

 


 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3