Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

PROGRAM "W ŚWIECIE MUZYKI I TAŃCA"

taniec01Program „Aktywne wychowanie przez sztukę -w  świecie muzyki i tańca” zakłada że dzięki oczarowaniu dziecka brzmieniem muzyki rozwinie się ono intelektualnie, moralnie i społecznie. Muzyka ma znaczenie dla ogólnej kondycji psychofizycznej, a także dla różnego typu zdolności i umiejętności, jak doskonalenie samooceny i wzrostu wiary we własne siły.

Autorkami programu są 2 specjalizujące się w nauczaniu muzyki i ruchu nauczycielki przedszkola i składa się on z następujących części:

Umuzykalnienie według koncepcji Gordona - odbywa się raz w tygodniu po 15 -30 minut (w zależności od wieku dzieci). Na zajęciach dzieci zapoznają się z treścią piosenek, określają jej charakter i nastrój, poznają linię melodyczną utworów. Podejmują wspólny i solowy śpiew. Biorą udział w zabawach kształcących poczucie rytmu, w ćwiczeniach wpływających na prawidłowe oddychanie, emisję głosu, prawidłową wymowę podczas śpiewania piosenek, doskonalą słuch muzyczny, Dzieci mają też możliwość nabywania umiejętności posługiwania się instrumentami. 

Zajęcia taneczne - odbywają się raz w tygodniu, około 30 minut. Dzieci będą poznawać podstawowe kroki tańca nowoczesnego i towarzyskiego, będą to również ćwiczenia poprawiające gibkość ciała, wytrzymałość i ogólną kondycję ruchową. 

Zajęcia baletowe – w  ramach zajęć będzie również nauka podstawowych pozy baletowych. Ćwiczenia te ukierunkowane są na improwizację ruchową z różnymi rekwizytami (chusty, wstążki, woreczki). 

 

Gra na instrumentach - dzieci możliwość nabywania umiejętności posługiwania się prostymi instrumentami.


 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3