Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

niepubliczne przedszkole artystyczno-językowe

SPECJALIŚCIspecjalista - angielski - Przedszkole Niepubliczne Misiolandia anglojęzyczne Fordon Bydgoszcz

 

Stała współpraca nauczycieli wychowawców ze specjalistami pozwala zapewnić Państwa dzieciom wysoką jakość opieki. W przedszkolu pracują następujący specjaliści:

 

 

Nauczyciele j. angielskiego

Specyfiką przedszkola jest łączenie treści wychowania przedszkolnego z nauką języka angielskiego prowadzoną codziennie przez wykwalifikowaną kadrę w oparciu o autorski program nauczania. Nauczyciele j. angielskiego posiadają tytuł magistra w zakresie nauczania j. angielskiego oraz doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, ponadto władają świetnie językiem angielskim i potrafią zachęcić dzieci to wspólnej zabawy właśnie w tym języku.

Specjaliści - taniec - Przedszkole Niepubliczne Misiolandia Anglojęzyczne Bydgoszcz Fordon

 

 

 

 Nauczyciele zajęć tanecznych i muzycznych

Związane ze profesjonalnym światem tańca i baletu dwie nauczycielki stworzyły autorski program nauki tańca nowoczesnego i baletu. Ich zajęcia to dawka pozytywnej energii i radości, jaką można czerpać z ruchu. Zajęcia taneczne rozwijają koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.  

IMG 7547-2

 

 

 

Metodyk

Metodyk czuwa nad realizacją treści programowych, hospituję zajęcia nauczycieli, wspiera wdrażających się nauczycieli, sprawdza dokumentację dotyczącą obserwacji rozwoju dziecka oraz śledzi postępy edukacyjne dzieci.

 

 

metodyk01

Psycholog/Pedagog

Psychologowie współpracujący z Misiolandią  specjalizują się w pracy z dziećmi i ich Rodzicami. Są to pracownicy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgosczy. 

W ramach tej współpracy: 

  • prowadzona jest konsultacja z Zespołem oraz obserwacje dzieci w grupach. Są pomocni w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych.
  • w ramach Akademii Rodzica prowadzą warsztaty psychoedukacyjne dla Rodziców i opiekunów oraz zajęcia w ramach Programu Adaptacyjnego.
  • organizują spotkania warsztatowe dla nauczycieli w ramach potrzeb placówki.
  • wspierają nauczycieli oraz Rodziców naszych podopiecznych w radzeniu sobie w ich codziennym kontakcie z dzieckiem.
  • warsztaty dla dzieci, w roku 2013/14 realizujemy program Warszatów pt. „Tęcza uczuć”.

 

 

logopeda01

Logopeda

Logopeda przedszkolny przeprowadza w określonych odstępach czasu badania przesiewowe dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. 

Dzieci z problemami logopedycznymi, w zależności od decyzji rodziców, biorą udział w indywidualnej terapii, którą prowadzi logopeda przedszkolny. 

 

 

  Przedszkole Niepubliczne MISIOLANDIA
     profil artystyczno-językowy
  ul. Łowicka 45, 85-776 Bydgoszcz
  tel./fax (52) 320-20-98

  www.misiolandia.pl

banermail3