Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

dwujęzyczne niepubliczne przedszkole i żłobek

SPECJALIŚCIspecjalista - angielski - Przedszkole Niepubliczne Misiolandia anglojęzyczne Fordon Bydgoszcz

 

Stała współpraca nauczycieli wychowawców ze specjalistami pozwala zapewnić Państwa dzieciom wysoką jakość opieki. W przedszkolu pracują następujący specjaliści:

 

 

Nauczyciele j. angielskiego

Specyfiką przedszkola jest łączenie treści wychowania przedszkolnego z nauką języka angielskiego prowadzoną codziennie przez wykwalifikowaną kadrę w oparciu o autorski program nauczania. Nauczyciele j. angielskiego posiadają tytuł magistra w zakresie nauczania j. angielskiego oraz doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, ponadto władają świetnie językiem angielskim i potrafią zachęcić dzieci to wspólnej zabawy właśnie w tym języku.

Specjaliści - taniec - Przedszkole Niepubliczne Misiolandia Anglojęzyczne Bydgoszcz Fordon

 

 

 

 Nauczyciele zajęć tanecznych i muzycznych

Związane ze profesjonalnym światem tańca i baletu dwie nauczycielki stworzyły autorski program nauki tańca nowoczesnego i baletu. Ich zajęcia to dawka pozytywnej energii i radości, jaką można czerpać z ruchu. Zajęcia taneczne rozwijają koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.  

Dorota zajęcia umuzykalniające Przedszkole Niepubliczne MISIOLNDIA anglojęzyczne językowe Bydgoszcz Fordon

 

 

 

Metodyk

Metodyk czuwa nad realizacją treści programowych, hospituję zajęcia nauczycieli, wspiera wdrażających się nauczycieli, sprawdza dokumentację dotyczącą obserwacji rozwoju dziecka oraz śledzi postępy edukacyjne dzieci.

 

 

metodyk01

Psycholog/Pedagog

Psychologowie współpracujący z Misiolandią  specjalizują się w pracy z dziećmi i ich Rodzicami. Są to pracownicy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgosczy. 

W ramach tej współpracy: 

  • prowadzona jest konsultacja z Zespołem oraz obserwacje dzieci w grupach. Są pomocni w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych, emocjonalnych i społecznych.
  • w ramach Akademii Rodzica prowadzą warsztaty psychoedukacyjne dla Rodziców i opiekunów oraz zajęcia w ramach Programu Adaptacyjnego.
  • organizują spotkania warsztatowe dla nauczycieli w ramach potrzeb placówki.
  • wspierają nauczycieli oraz Rodziców naszych podopiecznych w radzeniu sobie w ich codziennym kontakcie z dzieckiem.
  • warsztaty dla dzieci, w roku 2013/14 realizujemy program Warszatów pt. „Tęcza uczuć”.

 

 

logopeda01

Logopeda

Logopeda przedszkolny przeprowadza w określonych odstępach czasu badania przesiewowe dzieci i stawia szczegółową diagnozę rozwoju mowy. 

Dzieci z problemami logopedycznymi, w zależności od decyzji rodziców, biorą udział w indywidualnej terapii, którą prowadzi logopeda przedszkolny. 

 

 

  Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek MISIOLANDIA
                 ul. Łowicka 45,  85-776 Bydgoszcz
                        tel. +48 52 320-20-98

                           www.misiolandia.pl

                    banermail3